Rozpoznaj owady i szkodniki drewna

Owady w drewnie to nie lada kłopot. Bywają uciążliwe oraz męczące, dodatkowo potrafią doprowadzić do niemałych szkód w konstrukcji drewnianej dachu. Prócz tego trudno je zaobserwować w drewnie i wyszukać odpowiednie informacje na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – trudno znaleźć stosowne rozwiązanie w sieci, bo te wszystkie słowa i opcje mieszają się i łączą. Dlatego pragniemy udzielić podpowiedzi, jakie szkodniki drewna wymyśliły sobie coś takiego, by zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym pojawiają się w sumie rzadko, chociaż to najbardziej znane szkodniki drewna. Rzadko mają szansę, by przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, że potrzebuje sporo miejsca, gdyż kiedy żeruje tworzy niewiarygodnie długie korytarze, zatem deski podłogowe oraz krokwie czy inne elementy konstrukcyjne budynków przeważnie ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy często są zajmowane przez dwa inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeżeli twoje drewno wykazuje ślady szkodników, prawdopodobnie to któryś z dwóch gatunków zechciał u ciebie zamieszkać.

Spuszczele bywają spłaszczone, ich długość wynosi około 2-3 centymetrów. Dzięki temu zdają się być świetnie widoczne, mimo że posiadają buro-brązowy kolor drewna. Kołatki jednakże – drugi spopularyzowany gatunek szkodników drewna – mają kształt malutkich chrząszczy, ale bez specjalnej aparatury trudno to dostrzec, gdyż zdają się być minimalne – mają ledwo co parę milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie żerują w domach z tego powodu, iż są w stanie przeniknąć w głąb drewna przez poddaną impregnacji warstwę, zatem pozostawiają wielkie spustoszenie. Usterki na drewnie zdają się być widoczne dopiero po dłuższym czasie, na początku żerowania może być trudne do zauważenia.Powiązane słowa: