Stomatolog czeka. Idź tam po raz pierwszy z malcem

Dentysta, ile opowieści z nim w roli głównej dotarło do Ciebie.. Wizyta u dentysty bywa stresująca dla dorosłych, a co dopiero dla najmłodszych. Jest to jednakże coś nie do ominięcia, nawet gdy maluch nie posiaduje ubytków, powinien regularnie oglądać stan swego uzębienia. Stosownie zorganizowana nie musi być dla najmłodszych tym, czego nie zapomną do końca życia.

Podstawa to znajdź odpowiedniego stomatologa. Oczywiście oznacza to zarówno, iż jego prezencja powinna być miła, jak i to, że jego gabinet winien być przystosowany do maluchów. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością znajdziesz stosowny gabinet, który zdaje się by przyjazny dla najmłodszych. Takie gabinety umożliwiają dzieciom na zabawę, podają im gaz rozweselający i często pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaki warto również przygotować do wizyty odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim – nie nastraszaj go. To znaczy nie wypada szeptać mu, że jeśli nie umyje zębów, będzie go czekała wizyta u dentysty, bo będzie mu się kojarzyć z przykrymi konsekwencjami. Nie przekazuj maluchowi również własnego strachu – nie zdradzaj, że przeraża Cię stomatolog, iż to będzie boleć. Zamiast tego porozmawiaj z pociechą o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, iż będzie musiało pokazać pani albo panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może okazać się ciekawą przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz dziecku swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla mającego te parę latek. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: