Stomatolog czeka. Idź tam po raz pierwszy z malcem

Stomatolog, ile opowieści z nim w roli głównej dotarło do Ciebie.. Wizyta u specjalisty może być stresująca dla dorosłych, a co tu mówić dla najmłodszych. Jest to tak czy owak coś nie do ominięcia, nawet jeśli maluch nie posiaduje ubytków, powinien co określony czas sprawdzać stan swego uzębienia. Właściwie zorganizowana nie powinna być dla najmłodszych tym, czego nie zapomną do końca życia.

Przede wszystkim znajdź odpowiedniego dentystę. Oczywiście oznacza to zarówno, że jego aparycja powinna być przyjemna, jak i to, iż jego gabinet powinien być dostosowany do najmłodszych. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę „dentysta torun”, z pewnością znajdziesz stosowny gabinet, który jest przyjazny dla najmłodszych. Tego typu gabinety umożliwiają dzieciom na zabawę, psikają im gaz, który rozwesela i często pozwalają na wybranie „plasteliny”, czyli kolorowej plomby.

Dzieciaczki warto także przygotować do wizyty stosownie wcześniej. Najważniejsze to nie zapominaj – nie nastraszaj go. To znaczy nie wypada szeptać mu, iż jeśli nie umyje zębów, będzie go czekała wizyta u stomatologa, bo będzie mu się kojarzyła z przykrymi konsekwencjami. Nie przekazuj malcu też swego strachu – nie mów, iż boisz się stomatologa, że to będzie boleć. Zamiast tego porozmawiaj z malcem o wizycie. Przydałoby się pobawić się w leczenie plastelinowych zębów. Wytłumacz dziecku, że będzie musiało pokazać pani lub panu ząbki i pobawcie się w robienie dziwnych min, w których będzie je dobrze widać.

Wizyta u stomatologa dla malucha może okazać się totalną przygodą. Jeśli tylko nie przekażesz potomkowi swojego strachu – podejdzie do niej z ciekawością typową dla kilkulatka. Dzięki temu na przyszłość może nie będzie mieć żadnych dylematów z tym, by dbać problemów z dbaniem o piękny uśmiech.Powiązane słowa: