Stopnie schodowe - dowiedz się więcej na ten temat

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które zakłada się na wylewkę w kształcie schodów, na rynku mamy dostępne niezwykle rożne rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie poddaje się montażom na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część da się spróbować zamontować również w innych miejscach.

Od jakiegoś czasu dużym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Bywają bardzo łatwe w montażu – bloczki wystarczy poukładać w formie schodów na dostosowanej wcześniej wylewce, która zostanie stosownie poddana zagruntowaniu. Takowe schody posiadają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do każdego wnętrza – obojętnie, czy poddasz się ich montażu w domku, mieszkaniu, czy w firmie, każdorazowo wyśmienicie wypadną i będą dobrze wyglądać. Wydają się być masywne i wytrzymałe, ale dwie ich największe zalety to co innego – najważniejsze jest to, iż są niewiarygodnie tanie porównując do innych schodów, po drugie – ich zamontowanie bywa niemal błyskawiczne.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i zapewne w halach przemysłowych bardzo dobrze sprawdzają się też stopnie schodowe wytworzone z krat pomostowych. Są to także niebywale wytrzymałe i o wysokiej trwałości schody, a ich najbardziej mającą znaczenie zaletą jest malutka cena. Stopnie schodowe z krat są już zazwyczaj uprzednio odpowiednio wyprofilowane, przez co mogą być wykorzystywane do wykonania schodów. Ich niemałą zaletą jest fakt, iż schody tego rodzaju da się zbudować praktycznie od zera, nie musząc tracić sił podczas budowania podstawy. Dodatkowo sprawiają także wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co również miewa duże znaczenie w wielu pomieszczeniach.Powiązane słowa: