Stopnie schodowe - nie istnieje tu jeden rodzaj

Oprócz klasycznych schodów drewnianych, które zakłada się na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku mamy osiągalne bardzo zróżnicowane rodzaje stopni schodowych. Część z nich znajduje zastosowanie w przemyśle, gdzie instaluje na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część da się wykorzystać również w innych miejscach.

Ostatnio zauważalnym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Są niezwykle łatwe w montażu – bloczki wystarczy poukładać w formie schodów na przygotowanej uprzednio wylewce, która będzie odpowiednio zagruntowana. Takie schody mają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do każdego wnętrza – obojętnie, czy zamontujesz je w domku, mieszkaniu, czy w firmie, za każdym razem świetnie wypadną i będą fenomenalnie się prezentować. Są o niemałych gabarytach i wytrzymałe, jednakże dwie ich największe zalety to co innego – najważniejsze jest to, iż są niezwykle tanie w stosunku do innych schodów, po drugie – ich montaż jest błyskawiczny.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych świetnie wypadają także stopnie schodowe wytworzone z krat pomostowych. Są to też bardzo wytrzymałe i trwałe schody, a ich cenną zaletą jest nieduża cena. Stopnie schodowe z krat bywają już najczęściej uprzednio stosownie wyprofilowane, przez co można je wykorzystywać do wykonania schodów. Ich dużą zaletą jest fakt, że schody tego rodzaju da się zbudować praktycznie od zera, nie musząc martwić się podczas budowy podstawy. Ponadto sprawiają też wrażenie lżejszych i nie są w stanie zasłonić widoku, co także miewa duże znaczenie w wielu pomieszczeniach.Powiązane słowa: