Stopnie schodowe - wiele typów

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które nakłada się na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku są osiągalne niezwykle rożne rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie instaluje na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część uda się spróbować zamontować także w innych miejscach.

Ostatnio sporym powodzeniem wyróżniają się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Okazują się być totalnie proste w montażu – bloczki wystarczy poukładać w formie schodów na przygotowanej jakiś czas naprzód wylewce, która zostanie stosownie poddana zagruntowaniu. Takowe schody mają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do każdego wnętrza – niezależnie od tego, czy zamontujesz je w domku, mieszkaniu, czy w firmie, każdorazowo świetnie wypadną i będą dobrze się prezentować. Wydają się być o niemałych gabarytach i wytrzymałe, jednakże dwie ich największe zalety to co innego – po pierwsze są niezwykle niekosztowne porównując do innych schodów, po drugie – ich zamontowanie ich to niemal chwilka.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i zapewne w halach przemysłowych wyśmienicie sprawdzają się również stopnie schodowe zrobione z krat pomostowych. Są to również niezwykle wytrzymałe i o wysokiej trwałości schody, a ich cenną zaletą zdaje się być niska cena. Stopnie schodowe z krat bywają już zazwyczaj uprzednio odpowiednio poddane profilowaniu, przez co mogą być wykorzystywane do zrobienia schodów. Ich niemałą zaletą jest fakt, że schody tego rodzaju da się zbudować praktycznie od zera, nie musząc tracić sił podczas budowania podstawy. Zarazem sprawiają też wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co także miewa duże znaczenie w wielu pomieszczeniach.Powiązane słowa: