Szkło profilowe – kilka informacji

Przeglądając kilka stron webowych, natknęłam się na motto reklamowe „szkło profilowane w wszelkim stylu”. Przystanęłam na chwilę przy tym zdaniu, gdyż wywołało we mnie burzę myśli. Wiem dokładnie, czym jest szło a także umiem również wyjaśnić znaczenie zwrotu profil.

Choć połączenie owych dwóch wyrazów dało mi do myślenia. W naczelnej chwili doszło mi do głowy dosłowne tłumaczenie. Czyli szkło, w jakim jesteśmy w stanie dowolnie wymieniać kształt. Jednakże po dłuższej chwili rozmyśleń nie mogłam tak po prostu zaakceptować własnego wyjaśnienia i postanowiłam zagłębić się w owo stwierdzenie. Z racji, że jestem osobą ciekawską, wymyśliłam sprawdzić, czym jest magiczne określenie – profilowane.

istotą wiedzy okazał się jak zawsze wszystko wiedzący Internet. Po wpisaniu hasła szkło profilowe profilit już w pierwszych portalach mogę dojrzeć sporo efektownych i mniej ciekawych, obszernych i jednozdaniowych wyjaśnień. Skupmy się zatem na jednym źródle wiedzy i zajrzyjmy na konkretną stronę. Definicja szkło profilowane zamiennie może być zwane dyle szklane, szkło kanałowe czy też ceowniki szklane. Nie wiem jak wam, lecz jego synonimy kompletnie nic mi nie mówią. Idźmy więc dalej. Następne zdania zagłębiają się w budowę. I tak takiego typu szło składa się z mieszanki sodowo-wapniowo-krzemiankowej. Zupełnie jak szło płaskie! Uwaga, mamy pierwszą podpowiedź. Wiemy już, iż nie jest to zwyczajne szkło płaskie.

Siła dedukcji oraz kolejny tekst wyjaśnia, iż jest to szkło o unikalnym obrysie, posiadające wielką wytrzymałość mechaniczną. Bazując na nauce uzyskanej z jednej ze stron sieciowych, możemy stwierdzić, iż szkło profilowe to taki produkt, który stanowczo naśladuje powszechne płaskie szkło, z taką różnicą, iż można je wyprofilować na dowolny obrys. Ot i cała filozofia!Powiązane słowa: