Układanie instalacji elektrycznych

Jakież jest najtrudniejsze zadanie elektryka? To zorganizowanie a także stworzenie instalacji elektrycznej w mieszkaniu tak, żeby była pewna dla jego wszelkich mieszkańców. Do wytworzenia instalacji elektrycznej często stosuje się przewodów płaskich, umieszczając je w płytkich bruzdach wyciętych w tynku.

Montuje się je do ściany uchwytami z materiału sztucznego. Odmiennym wyjściem jest poprowadzenie przewodów w elastycznych rurkach z materiału sztucznego, które ułożone są w głębokich bruzdach ściennych. Niestety tego sposobu rozwiązanie jest jednakże bardziej długotrwałe, a co się z tym wiąże - jest droższe. Zaleca się je założyć tam, gdzie w razie zapotrzebowań wymiany trzeba by było niszczyć wykończenie powierzchni ścian. Instalacje elektryczne kalisz musimy układać się w odpowiedniej odległości od krawędzi okien plus drzwi, najczęściej pionowo czy też poziomo (nigdy w życiu po skosie).

Przewody elektryczne łączy się tylko i wyłącznie w puszkach instalacyjnych. Nie zapominajmy, iż puszek nie powinniśmy pokrywać tynkiem, ażeby w trakcie awarii można było je bez trudu odnaleźć, głównie że uszkodzenia za każdym razem zdarzają się otóż to w punkcie połączeń. Do łączenia przewodów powinniśmy się używać unikalnych złączek, nie wolno zaś łączyć ich poprzez skręcanie żył – takie połączenia nie są bezpieczne.

W łazienkach, kuchniach a dodatkowo pralniach zagrożenie porażeniem jest zupełnie spore. Łazienka czy pralnia to najtrudniejsze pomieszczenie do wykonania instalacji elektrycznych, ze względu na metalowe obudowy pralki, lodówki bądź kuchenki, które zdołają znaleźć się pod napięciem, natomiast wilgotna skóra lepiej przewodzi prąd. W łazienkach trzeba zachować szczegółową ostrożność pomiędzy wannami oraz kabinami prysznicowymi.Powiązane słowa: