Uważaj, by drewnianych części domu nie zjadły Ci szkodniki

Próba Zwalczania szkodników drewna nie okazuje się czymś łatwym, lecz nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz przeciwnie – może zakończyć się powodzeniem, podstawa jednak to jest to, byś jak najszybciej rozpoznasz rodzaj szkodnika i wyszukać odpowiednie rozwiązanie. A to nie jest czymś nie sprawiającym trudności, ponieważ jeżeli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelakie potencjalne opcje. I jak tu szybko Zdecydować się na trafny sposób działania. Zdobądź wiedzę o tym, jakie owady mogą żerować w twoim drewnie.

Niezwykle wielokrotnie mówi się, iż owady, które biegają w drewnie to korniki oraz termity. Opłaca się wiedzieć jednak, iż one niezwykle rzadko są w stanie pojawić się na naszych ojczystych ziemiach – napotkać udaje się korniki, lecz te naprawdę częściej pojawiają się w starych drzewach w lesie bądź też parku, w których drążą niekrótkie korytarze, wpływając na to, że obumierają. Nie mają szans, by przejść przez warstwę impregnatu, zatem są szanse na to, że nie będą czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te zazwyczaj są niszczone przez dwa pozostałe owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele są płaskie, miewając, około 2 cm długości i mimo, że zdają się być zabarwione na brązowo, nawet łatwo je zaobserwować. Kołatki domowe natomiast mogą przypominać troszkę chrząszcze, zdają się być jednak zdecydowanie mniejszej wielkości – mają kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, iż larwy posiadają zdolność przedostawania się przez zaimpregnowaną warstwę, żeby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Niełatwo je wtedy spostrzec – zmiany zdają się być zauważalne dopiero po pewnym czasie. Oba wspomniane owady zwykle lubią atakować krokwie oraz inne elementy budujące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach pojawiają się w zrobionych z drewna meblach, ścianach lub podłodze.Powiązane słowa: