Warto wiedzieć jak rozpoznać owady i szkodniki drewna

Owady w drewnie to nie mały kłopot. Bywają uciążliwe i męczące, ponadto są w stanie doprowadzić do niemałych szkód w konstrukcji drewnianej dachu. Prócz tego niejednokrotnie odczuwamy trudności, by zdołać je dostrzec w drewnie i wyszukać odpowiednie informacje z nimi związane . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki oraz mącz – to niełatwe, by odszukać stosowne rozwiązanie w Internecie, gdyż każde ze słów i opcje lubią się mieszać i łączyć. Właśnie z takich przyczyn podpowiadamy, jakie szkodniki drewna mogły zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się w sumie rzadko, mimo to to najbardziej znane szkodniki drewna. Raz po raz są w stanie przecisnąć się przez poddane impregnacji części, tym bardziej, że potrzebuje niemało miejsca, gdyż żerując drąży wybitnie długie korytarze, przez co deski podłogowe oraz krokwie czy inne fragmenty konstrukcyjne budynków raczej ich nie interesują. Za to właśnie te elementy często zasiedlają 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno nosi ślady szkodników, to jest takie prawdopodobieństwo, że któryś z dwóch gatunków zechciał u ciebie mieć swoje miejsce bytowania.

Spuszczele bywają płaskie, zdobywając długość na poziomie około 2-3 cm. Dzięki temu zdają się być doskonale widoczne, chociaż mają buro-brązowy koloryt drewna. Kołatki jednakże – drugi spopularyzowany gatunek szkodników drewna – wykazują kształt małych chrząszczy, lecz bez szczególnego sprzętu trudno to zauważyć, bowiem są minimalne – mają zaledwie kilka milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie preferują żerować w domach z owego powodu, iż mają możliwości, by przeniknąć w głąb drewna przez poddaną impregnacji warstwę, zatem pozostawiają olbrzymie spustoszenie. Zmiany na drewnie są widoczne dopiero po dłuższym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: