Wjazd na posesję w dobrym stylu

Bramy do wjazdu są nie tylko ochroną głównego wjeżdżania na naszą działkę, ale też jednym z elementów ozdobnych. Jest to 1 fragment na jaki zwracają uwagę przychodzący dp nas znajomi. Brama musi więc być nie tylko ergonomiczna, ale również być spektakularnym ornamentem, podkreślającym zalety estetyczne naszej posesji. Nie da się stanowczo wskazać, która brama okaże się najlepsza. Wybór najlepszej bramy jest zależny szczególnie od naszych potrzeb, a także od metraży terenu oraz charakterystyki sąsiedztwa.

Generalnie dostępne są 2 typy bram od wjazdów: rozwieralna i przesuwająca się. Bramy pierwszego typu mogą być jednoalbo dwójskrzydłowe. Co do zasady te drugie zdają egzamin się lepiej, albowiem są bardziej komfortowe i nie pozostają podatne na szybkie skazy. Bramy rozwierające się otwierają się na boki. Brama przesuwana zawsze ma tylko 1 skrzydło, przesuwane wzdłuż płotu. Uważa się, iż bramy wjazdowe, które najbardziej odpowiednio wypełniają warunki funkcjonalności i estetyki są bramy kute. Najczęściej pozostają one dwuskrzydłowe, uchylne. Ich nieocenioną zaletą jest wytrzymałość na warunki atmosferyczne czy fizyczne skazy. Mogą one być zrobione na jednostkowe zlecenie albo kupione z seryjnej produkcji. W tym pierwszym przypadku mamy pewność, iż nasza brama będzie miała niepowtarzalny deseń. Niestety bramy wyrabiane na zamówienie są niezwykle drogie.

Bramy wykonywane taśmowo są dla nich tańszą opcją. Na końcu trzeba jeszcze zdecydować czy wybierze my bramę wjazdową automatyczną czy otwierającą się manualnie. Bramy otwierane nie są ciężkie, więc ich eksploatowanie nie powinno sprawić problemu. Natomiast jeżeli nierzadko użytkujemy samochodu, wygodniejszym rozwiązaniem będzie brama automatyczna, otwierana przy użyciu pilota.Powiązane słowa: