Własny kąt

Prędzej czy później, dla wielu z nas, nadchodzi taka chwila, że po głowie zaczynają rodzić się marzenia o własnym kącie. W pierwszej fazie wystarcza wynajęty wspólnie z przyjaciółmi ze szkoły pokój. Później przychodzi czas na kolejny krok w dorosłość i oddzielne wynajęcie małego mieszkania.

Natomiast gdy na horyzoncie pojawia się partner lub partnerka, z którą planujemy przyszłość, pomyśleć trzeba o własnym mieszkaniu. Nie każdy ma szczęście dostać na start kilkadziesiąt tysięcy złotych do rozdysponowania. Więc młodzi, zazwyczaj swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po poznaniu swojej zdolności kredytowej, należy zdecydować się na konkretną nieruchomość. W takim przypadku mamy do wyboru trzy wyjścia:

- Postawienie domku jednorodzinnego – naszego wyśnionego, zaprojektowanego wg własnych zapotrzebowań i oczekiwań. Pod uwagę musimy wziąć wydatki połączone z zakupem działki, postawieniem budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem terenu. Trzeba pamiętać, że ładne ogrody radują oko, lecz wymagają dużych nakładów finansowych.

- Zakup mieszkania/domu na rynku wtórnym – jest to dobre wyjście dla osób, które chcą wprowadzić się i zamieszkać już od zaraz. Oczywiście pod uwagę musimy wziąć czas, który trzeba poświęcić na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, może on trwał kilkanaście dni bądź kilkanaście tygodni.

- Nabycie mieszkania/domu na rynku pierwotnym – zacząć trzeba od odnalezienia idealnego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z dobrą opinią, oszczędzi nam zbytecznych problemów i nerwów.

Potem zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: