Zabawki nowej generacji

W nowoczesnym czasie zabawki przybierają najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń. Coraz mniej liczy się wyobraźnia naszej pociechy, a coraz bardziej poziom inteligencji jak również zaawansowania samych zabawek.

Weźmy na przykład takie bezprzewodowo sterowane samochody, statki, czy nawet latające maszyny. W dzisiejszych czasach dzieciakowi nie starczy pospolity samochodzik dla dzieci, nie poruszający się samodzielnie. W modzie są zabawki Katowice, które całkowicie zastępują dziecko w jego pomysłowości. Na co symulować że pojazd się rusza, skoro są przecież zdalnie sterowane samochody, dające o wiele więcej radości bez zbędnego wysiłku?

Interesującym zjawiskiem są też inteligentne lalki, zwane też sztuczne bobasy. Lalka taka zachowuje się niczym autentyczny noworodek, chcący spełniania swoich różnorodnych potrzeb, od fizjologicznych do emocjonalnych. Takie zabawki przydają się np. w wypadku dojrzewających nastolatek, które należy uświadamiać w temacie obowiązków, które łączą się z wychowywaniem dzieci.

Jak widzimy zabawki w dzisiejszych czasach nie przypominają już tych z przed kilkunastu lat. Jak zawsze ma to swoje niedogodności jak i zalety. Naturalnie odpowiedzialność jest po stronie wychowawców i to oni muszą dbać, aby ich dziecko zyskiwało z rozrywki same pozytywy.

Komentarze:

Manio
Za dobrych czasów, to były zabawki i harce… Zwyczajny kawałk drewna robił za karabin, natomiast element leciwego wózka za najlepszy bolid. Teraz są takie zabawki sklep ma w asortymencie więcej elektroniki niźli normalnego asortymentu. Kupując dla wnucząt nieczęsto mogę znaleźć to, czego poszukuję. Nie wiem czy nastał już czas uśmiechnąć się do nowości.Powiązane słowa: