Zakup nieruchomości - jak to ugryźć?

Kupno domu lub mieszkania okazuje się być jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Jest to zazwyczaj też największa transakcja finansowa, jakiej dokonujemy w życiu. W związku z tym chcemy, by owa inwestycja okazała się być jak najkorzystniejsza. Zatem prawie za każdym razem stajemy przed dylematem, czy nabyć nieruchomość bezpośrednio od właściciela, lub też zaczerpnąć z usług profesjonalnego biura bądź centrum nieruchomości.

Z jednej strony bezpośrednie kupno oznacza mniejsze koszty, gdyż nie płacimy pośrednikowi prowizji. Po drugie niezależny zakup to poświęcenie bardzo sporej ilości czasu na znalezienie adekwatnego lokalu. W przypadku kiedy już odnajdziemy takowe, jest możliwość, że się okaże, iż jego sytuacja prawna jest skomplikowania i na własną rękę sobie nie damy rady z transakcją kupna. Tym co mówi na plus kupienia przez biuro lub ewentualnie centrum nieruchomości jest wiedza oraz doświadczenie w nim pracujących. Wyszperają te osoby nam oferty nieruchomości używając oddanych przez interesantów wymagań a dodatkowo pomogą przebrnąć poprzez transakcję zakupu.

W ostatnim rozrachunku może się zdarzyć, że koszt zaangażowania pośrednika będzie znacznie niższy aniżeliewentualne skutki prawne, kontabilne z naszą niewiedzą na temat działania rynku nieruchomości. Biuro nieruchomości pomoże nam zgromadzić odpowiednie dokumenty i przeprowadzić transakcję do czasu wydania nam nieruchomości. Jak wiemy nie powinniśmy decydować się na współpracę z jakimkolwiek biurem.

Przede wszystkim standardem jest upewnić się czy jego pracownicy mają wystarczające licencje. Druga znacząca kwestia to posiadanie przez agencję ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. I na koniec sprawdzenie, czy wypatrzone biuro ma firmową siedzibę i od jakiego czas jest na rynku, to znaczy czy jest to przedsiębiorstwo z tradycjami na rynku nieruchomości.

Komentarze:

Zofia
{Dwa|Cztery|Trzy) miesiące temu szukałam domu wspólnie z partnerem. Przez dłuższy czas nie mogliśmy się zdecydować czy robić to samemu czy skorzystać z usługi firmy. Finalnie zdecydowaliśmy się na biuro nieruchomości. Tookazał sie nasz najlepszy krok. A wycena domu gniezno była bezbłędnaPowiązane słowa: