Zalety oświetlenia diodowego

Rok temu bałam się, że mój mąż oszalał. Ni stąd ni zowąd w naszym domu pozakładał oświetlenie diodowe. Tak to nazywał ale dla kobiety żarówka LED to oświetlenie jak każde inne. Nadrzędnym powodem tej akcji była energooszczędność i dużo niższe zużycie energii.

A ja sobie to wytłumaczyłam tak, że dzięki temu jakiś mały futrzak pożyje dłużej, bo mu lasu nie wytną.Biorąc pod uwagę fakty, muszę przyznać, że mąż miał rację. Co prawda nie śledziłam jak się mają zwierzątka, ale analizowałam rachunki za światło w kolejnych okresach. W każdym z nich wykorzystaliśmy prawie 800kWh mniej, niż przy zwykłym oświetleniu. Mamy niewielkie mieszkanie, jest nas dwoje, czasami przyjeżdża syn. Spadek zużycia stanowi ponad 20% całkowitego zużycia energii.

Wyliczenia twierdzą, że żarówka led ma dziesięć razy mniejsze zużycie energii, niż światło emitowane przez żarówki tradycyjne. To ogromnie dużo.Wymyśliłam, że będę rozpowszechniać energooszczędność wśród przyjaciół. W tym celu poszukałam sklep internetowy sprzedający oświetlenie diodowe, by się troszkę douczyć. Odkryłam, że oferta żarówek LED jest dużo szersza, niż kiedyś. Ale chyba tak to już jest. Tradycyjna żarówka LED nie jest już taka droga, nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów aby wymienić oświetlenie w domu.Teraz przy każdym spotkaniu, z dużą satysfakcją opowiadam znajomym, jakiego mam niezwykłego męża.

Zachęcam do zakupu oświetlenia diodowego, popierając to moim doświadczeniem w temacie światła. Polecam im oczywiście sklep internetowy, który znalazłam pod adresem http://www.lumen.sklepna5.pl i który przekonał mnie do siebie szerokością oferty, przejrzystością i niewysokimi cenami. Na twarzach widzę niedowierzanie, ale będę nad tym pracować. W końcu los zwierzątek nie jest mi obojętny, a jeśli przy tym można jeszcze zaoszczędzić, to ja się na to piszę.Powiązane słowa: