Zastosowanie drzwi przesuwnych

Często podczas urządzania mieszkanka zastanawiamy się nad rozwikłaniem, które oddzieliłoby bądź też zamknęłoby pomieszczenia. Szukamy drzwi, które otwarte schowają się za jakiś mebel albo wkomponują się w ścianę pozwalając nam na wykorzystanie przestrzeni zajętych poprzez typowe drzwi.

Pragnąc oszczędzić miejsca a oprócz tego pozyskać podziału pokoi jesteśmy w stanie wykorzystać rozwikłanie oparte na systemach przesuwnych naściennych albo chowanych w ścianę. Drzwi przesuwne to świetne wyjście tak samo w niewielkim pomieszczeniu, gdzie liczy się prawie każdy centymetr, jak i w dużym, gdzie skrzydło otwartych drzwi utrudniałoby aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne otwierają się oraz zamykają wzdłuż linii ściany. Potrafią się odsuwać na ścianę i wtedy po otwarciu są widoczne albo ukryte w specjalnej kasecie - wtedy giną w ścianie. Można je wykonać na wszelkim etapie budowli domu. Model montażu zależy od tego, czy ściany już stoją, jak wielki jest otwór drzwiowy, oraz od tego, ile posiadamy miejsca na odsunięcie skrzydła drzwi.

To parę konceptów, gdzie dekoratorzy oferują skorzystanie drzwi przesuwnych: a) pomiędzy garderobą a sypialnią – jeżeli przesuniemy drzwi ukryjemy poranny bezład panujący często w garderobie czy też sypialni. b) między pokojami średniej wielkości – po przesunięciu drzwi zdobędziemy rezultat jednego, obszernego pomieszczenia, zmieniając tym samym rozmiar i funkcje wnętrza, przykładowo pokój dzienny zespolony z jadalnią będzie sprawiał wrażenie przestronnego salonu. c) pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią – po rozsunięciu drzwi formuje się wielka przestrzeń, po zamknięciu dwa oddzielne pomieszczenia, dla przykładu sypialnia oraz kuchnia. d) w przedpokoju – drzwi przesuwne bardzo dobrze sprawdzają się jako zamknięcia szaf wnękowych.

Drzwi przesuwne to nie tylko wygoda, ale głównie wzór na oszczędzenie przestrzeni, głównie w małych pomieszczeniach.Powiązane słowa: