Zastosuj oświetlenie diodowe

Dwa lata temu sądziłam, że mój wybranek postradał zmysły. Niespodziewanie w naszym domu pozakładał oświetlenie diodowe.

Tak to określał ale dla kobiety żarówka LED to oświetlenie jak oświetlenie. Podstawowym powodem tej operacji była oszczędność energii i dużo niższe zużycie prądu. A ja sobie to wytłumaczyłam tak, że dzięki nam jakiś malutki zwierzak pożyje dłużej, bo mu lasu nie wykarczują.Z perspektywy czasu muszę przyznać, że mój jedyny miał rację. Co prawda nie śledziłam jak się mają futrzaki, ale sprawdzałam rachunki za prąd w kolejnych okresach. W każdym z nich wykorzystaliśmy rzędu 800kWh mniej, niż przy tradycyjnym oświetleniu.

Mamy małe mieszkanko, jest nas dwoje, co jakiś czas przyjeżdża córka. Spadek zużycia to prawie 20% całkowitego zużycia prądu. Teoretyczne obliczenia twierdzą, że żarówka led ma dziesięć razy mniejsze zużycie energii, niż oświetlenie emitowane przez żarówki tradycyjne. To niewyobrażalnie dużo.

Wymyśliłam, że będę popularyzować energooszczędność wśród znajomych. W tym celu znalazłam sklep internetowy oferujący oświetlenie diodowe, by się troszkę podszkolić. Odkryłam, że oferta żarówek LED jest dużo szersza, niż kiedyś. No ale tak to jest. Zwykła żarówka LED nie jest już taka droga, nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów aby wymienić oświetlenie w domu.Od jakiegoś czasu podczas każdego spotkania, z nieukrywaną satysfakcją opowiadam znajomym, jakiego mam zaradnego faceta. Namawiam do zastosowania oświetlenia ledowego, popierając to własnym doświadczeniem w temacie energooszczędności. Polecam im rzecz jasna sklep internetowy, który jest pod adresem http://www.lumen.sklepna5.pl i który przypadł mi do gustu różnorodnością oferty, przejrzystością i niskimi cenami.

Na buziach widzę niedowierzanie, ale mam zamiar nad tym pracować. W końcu los zwierzaków nie jest mi obojętny, a jeśli przy tym można jeszcze zaoszczędzić, to ja się na to piszę.Powiązane słowa: