Złóżmy parkiet - łatwo powiedzieć, czy też zrobić?

Samodzielny remont to nie małe wyzwanie dla każdego. O ile takie rzeczy, jak pomalowanie ścian czy poprzyklejanie tapet może nieźle udać się nawet początkującym majsterkowiczom, a nawet totalnym amatorom, którzy nie mieli ani razu nic związanego z wykańczaniem lokali. Aczkolwiek są takie rzeczy, które wymagają większą dozę skupienia oraz precyzji. Jedną z nich okazuje się być montowanie parkietu. Warto dowiedzieć się, czy można to zrobić samodzielnie.

Przede wszystkim składanie parkietu to zadanie wyłącznie dla solidnych, cierpliwych i niebywale dokładnie zwracających uwagi na szczegóły. Żąda się, by byli to perfekcjoniści. Nie zdaje się być to nieskomplikowane zadanie, które zajmuje zazwyczaj całkiem dużo czasu, jednakże umożliwia nam to, by oszczędzić trochę pieniędzy. Układanie parkietu wyda się być dosyć skomplikowane i woła podjęcia bardzo wielu działań, z których na czele są te związane z przygotowaniem podłoża. Żeby to wykonać musisz wyrównać wszystkie rysy i z niesamowitą dokładnością je zagruntować, a już samo to bardzo dużo czasu może nam zająć. Perfekcyjni parkieciarze umieją przygotować podłoże stosownie pod stopień wilgotności drewna, które kładą, ale dla początkującej osoby może być to trudne.

Podczas układania powinno się też pamiętać o dylatacji, czyli odległości klepek od ścian i od siebie – należy być świadomym tego, iż drewno jest w stanie się kurczyć i rozbijać, w związku z czym musi posiadać pozostawioną na to przestrzeń. No i ostatecznym krokiem zda się być cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i pokrycie go olejem albo lakierem. Zdaje się niekiedy, że to najłatwiejszy element, to aczkolwiek nie okazuje się być prawda. Dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, nie próbuj. Oddaj te sprawy do fachowców. usługi remontowe w warszawie a bank będą kosztowały mniej niż zatrudnienie fachowca, który naprawi zrobione przez Ciebie błędy.Powiązane słowa: